Start arrow Księga gości
 
 
Księga gości

Jest już 121 wpisów w księdze gości.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »

Osoba:Komantarz:
szukam.boga
Skąd: (w-wa)
Dodany: śro, 19 lis 2014, 08:48:42
witam, zapraszam do dyskusji, rozmowy na profil szukam.boga facebook. Pozdrawiam!
Ik ben SzmulDodany: czw, 16 sty 2014, 08:22:58
Nie znam was, ale widziałem zdjęcia i czytałem świadectwa i teksty. Wynika z nich, że nie uznajecie ustnej tradycji żydowskiej, Talmudu itp a jedynie samą Biblię Hebrajską + Nowy Testament.  
 
Ale coś się nie zgadza - dlaczego mężczyźni noszą u was kipy??? - gdzie to jest w Biblii??? 
 
Dlaczego tałes waszego rabina wygląda dokładnie tak jak opisany w ustnej tradycji??? 
 
A ten świecznik na waszej stronie - dlaczego wygląda dokładnie jak ten opisany w ustnej tradycji???  
 
Wygląda na to, że wszystkie te rzeczy które odróżniają was od Kościołów to właśnie elementy tradycji.
Łukasz
Skąd: (anglia)
Dodany: nie, 5 sty 2014, 15:24:46
Makabi jak jesTeś obecnie w Anglii można porozmawiać co się dzieje w lokalnych spolecznościach i poza nimi. 
 
pozdrawiam mój adres: lukekefa@wp.pl
syřTroll
Skąd: (Warsza)
Dodany: sob, 14 gru 2013, 14:28:20
Dobrze wiedzieć że jesteście, szkoda że jest was tak mało że aby oficjalnie funkcjonować musieliście się podwiesić do nas.
makabi
Skąd: (z tąd)
Dodany: wto, 19 lis 2013, 16:22:28
Zacznę to tak: Każdy naród ma swój sposób samookreślania się, najczęściej jakiś zbiór zasad które mówią kto jest członkiem danego narodu. Np. Amerykaninem jest ten kto urodził się na amerykańskiej ziemi, albo został \'przyjęty\' do narodu na ich amerykańskich zasadach. 
Polacy mają inaczej, Polakiem jest ten kogo rodzice byli Polakami, albo ten który został \'przyjęty\' do narodu na zasadach polskiego prawa.  
Ale są też narody które konstytuuje nie tylko ziemia lub krew ale też inne czynniki, i już na przykład Saudyjczykiem może być tylko wyznawca islamu. Kto inny nigdy nie zostanie Saudyjczykiem, a zmienić wyznanie Saudyjczykowi zabrania prawo - takie zasady. 
 
I tu pojawia się moja prośba o to by uświadomić sobie, że Żydzi też mają prawo do samookreślania się i stanowienia samemu o tym kto jest Żydem a kto nie.  
Otóż Żydem jest osoba urodzona z matki Żydówki lub taka która dokonała zgodnej z zasadami prawa żydowskiego konwersji i nie wyznająca innej religii niż Judaism rabiniczny. 
Tak więc nawet osoba urodzona w Israelu, całe życie tam mieszkająca, mająca ojca Żyda i chodząca do synagogi - nie jest Żydem jeśli nie ma matki Żydówki. A jak chce być to musi przejść wspomnianą konwersję. Należy dodać, że tylko ortodoksyjna konwersja zrobiona przed sądem rabinicznym się liczy. Tylko taka jest uznawana przez wszystkie, religijne i świeckie organizacje, społeczności Żydowskie, gminy i państwo Israel, czyli w skrócie - przez żydów. 
 
Tak więc osoba wyznająca chrześcijaństwo NIE JEST ŻYDEM i jest to oczywiste dla każdego kto ma odrobinę pojęcia o prawie żydowskim. A \"konwersje\" dokonywane przez Judaism Mesjański są nie ważne. Takie osoby nie są uważane za Żydów przez nikogo oprócz ich samych.  
 
Piszę o tym bom nie wiem jak w Polsce ale w UK w takich Mesjańskich Synagogach około 80% ludzi to nie-żydzi którzy myślą, że są Żydami bo tak im powiedział pastor. Takie osoby mają dzieci które myślą, że są Żydami gdy są małe a potem orientują się jaka jest prawda, czyli że, Israel to nie ich państwo, nie akceptuje ich społeczność żydowska, nie znajdą żydowskiej żony/męża i ogólnie czują się zapewne z tego powodu źle. Często kierują swoją złość w kierunku Żydów. (Oni są źli bo mnie nie akceptują, tylko mój pastor jest dobry bo mnie akceptuje a przecież ja na prawdę jestem Żydem)  
 
krystyna
Skąd: (szczecinek)
Dodany: nie, 3 lis 2013, 16:30:50
Prawda może być tylka jedna a obiawia ja Duch Swiety tym ,którzy przestrzegają Bozego prawa i miluja Boza miloscia ,nie wlasna[bo takowej nie posiadamy] od dawna korzystam z Waszej strony ,która wniosła wiele dobrego,za co dziekuje JEDYNEMU WSZECHMOCNEMU BOGU w Jezusie Chrystusie.
aneta
Skąd: (koszalin)
Dodany: czw, 10 paź 2013, 16:26:06
jestem katoliczką, fascynuje mnie wasza obecność w moim mieście... chciełabym jakiegoś kontaktu z Wami, moze przyjscia na spotkanie... chociaż nie jestem zydówką, ale Wy kochani bracia... jestescie nam potrzebni... tyle możecie wnieść , pomóc zrozumieć Mesjasza jeszcze bardziej... poznać...cieszę się bardzo ze jesteście .. i zydami i wyznawcami Chrystusa. BARDZO!!!
aneta
Skąd: (koszalin)
Dodany: czw, 10 paź 2013, 16:25:54
jestem katoliczką, fascynuje mnie wasza obecność w moim mieście... chciełabym jakiegoś kontaktu z Wami, moze przyjscia na spotkanie... chociaż nie jestem zydówką, ale Wy kochani bracia... jestescie nam potrzebni... tyle możecie wnieść , pomóc zrozumieć Mesjasza jeszcze bardziej... poznać...cieszę się bardzo ze jesteście .. i zydami i wyznawcami Chrystusa. BARDZO!!!
Eliahu KugielkopfDodany: czw, 3 paź 2013, 10:07:55
Żydzi w Koszalinie? 
Ilu Was jest? Piszecie: "Żydzi i osoby sympatyzujące z narodem....." 
Ilu jest wśród Was Żydów (wg. Halaky) a ilu sympatyków? 
 
Skoro wyznajecie chrześcijaństwo, to czemu nie nazwiecie się kościołem? 
Myślę, że to może wprowadzać ludzi w błąd. 
 
Pozdrawiam.
Chajim
Skąd: (Berlin)
Dodany: śro, 4 wrz 2013, 09:51:51
Dobrego i wytrwalosci zycze na Rosz HaSzana 5774 .www. laschoresch.org

Komponent: AkoBook V3.42++ || Polska adaptacja: Zwiastun || Modyfikacja: Jokris